Jaki stół do nowoczesnego salonu?

Stół to jeden z najważniejszych mebli. To przy nim: spożywamy posiłki, spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, spędzamy czas, świętujemy. Nic więc dziwnego, że wiele osób traktuje zakup stołu do swojego domu czy mieszkania bardzo poważnie. Mebel ten wykonany z dobrej jakości materiałów nie jest też przedmiotem tanim, dlatego wybór musi być dobrze przemyślany, aby móc cieszyć się udanym zakupem przez wiele lat.

Stół do nowoczesnego salonu – jaki wybrać?

We współczesnych projektach wnętrz bardzo często można zauważyć dominujący wpływ stylu nowoczesnego oraz minimalizmu. W mieszkaniach liczy się przede wszystkim komfort mieszkańców oraz to, aby przestrzeń była uporządkowana i dopracowana pod względem wizualnym. Wszystkie elementy, takie jak m.in. meble, powinny ze sobą współgrać, tworząc harmonijną całość. Modne jest również łączenie elementów wyposażenia w różnych stylach, tak by stworzyć niebanalną, eklektyczną całość. Do przełamania np. stylu industrialnego można wykorzystać stół w stylu rustykalnym. Warto obejrzeć stoły w różnych stylach na meblobranie.pl, aby zorientować się, co oferują producenci.

Wracając jednak do stylu nowoczesnego, niezwykle popularne są od jakiegoś czasu stoły z drewnianym blatem i metalowymi, malowanymi na czarno nogami. Co ciekawe, nogi tego typu stołów nie muszą przypominać klasycznych, prostych filarów, a bardzo często przyjmują nietypowe kształty, np. łącząc się ze sobą lub przecinając pod kątem. Nie wpływa to negatywnie na stabilność stołu, ale daje ciekawy wizualnie efekt.

Stół w komplecie z krzesłami czy osobno?

Wiele osób ma poważny dylemat związany z tym, czy powinny kupić komplet złożony ze stołu i dopasowanych do niego krzeseł, czy jednak szukać tych elementów osobno i samodzielnie je skomponować. Obie opcje są tak naprawdę dobre, wszystko zależy od tego, czy ufamy na tyle swojemu poczuciu estetyki, żeby podjąć to wyzwanie i samodzielnie dobrać krzesła do stołu. To rozwiązanie daje bez wątpienia znacznie więcej możliwości. Oferta krzeseł jest jeszcze szersza niż stołów, dlatego też namawiamy do eksperymentowania i podejmowania prób stworzenia własnych aranżacji.

O czym warto pomyśleć, kupując stół?

Poza odpowiadającym naszemu gustowi wyglądem stół powinien posiadać także inne cechy, które sprawią, że będzie on funkcjonalny. Pierwsza rzecz, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę to wielkość mebla, która powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia, w którym się znajduje oraz ilości osób, która będzie do niego zasiadać. Warto pamiętać o tym, że odległość krawędzi stołu od ściany powinna wynosić co najmniej 1 metr, aby możliwe było swobodne przejście wokół stołu i odsunięcie krzesła przy wstawaniu.

Jeśli lubimy przyjmować gości i w naszym domu często organizowane są różnego rodzaju imprezy, to warto przemyśleć zakup rozkładanego stołu, który w razie potrzeby zostanie przedłużony, a na co dzień nie będzie zajmował tak wiele miejsca. Dostępne są zarówno stoły okrągłe z rozkładanym blatem, jak i klasyczne prostokątne.

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *