Remont łazienki: odnowienie płytek czy kafelkowanie łazienki?

Niektórzy ludzie mają problem z odnowieniem swojej łazienki. Jedni preferują odnowić swoje płytki różnymi sposobami, a drudzy wolą na nowo postawić kafelki do łazienki. Zastanawiasz się nad remontem swojej łazienki? Chciałbyś odnowić swoje płytki, ale nie wiesz jak? W niniejszym artykule doradzimy, który sposób renowacji łazienki byłby dla ciebie odpowiedni – odnowienie płytek czy kafelkowanie.

Jak odnowić płytki w łazience domowymi sposobami?

Twoje płytki przestały wyglądać atrakcyjnie? Zastanawiasz się jak odnowić swoje kafelki różnymi sposobami? W tej części artykułu pokażemy sposoby na odnowienie płytek w łazience różnymi technikami, aby nie tylko zostały one odświeżone, ale także jego efekt trwał na bardzo długo. Jedni kupują specjalne preparaty, aby odświeżyć swoją łazienkę. Oczywiście takie techniki są zalecane, aby odświeżyć płytki, jednak można to zrobić w bardziej opłacalny i tani sposób. Wystarczy, jak do niewielkiego wiaderka z wodą wsypiesz 2 saszetki z sodą oczyszczoną i dolejesz pół butelki soku z cytryny i dokładnie wymieszasz. Soda oczyszczona ma właściwości żrące, która powoduje, że bród oraz bakterie zostaną zlikwidowane. Sok z cytryny ma za zadanie odświeżyć kafelki w łazience i dodatkowo można poczuć przyjemny zapach w pomieszczeniu. Po wymieszaniu wymienionych składników należy nasączyć gąbkę z szorstkimi elementami i dokładnie wymyć kafelki. Podczas tej czynności zwróć szczególną uwagę na szczeliny pomiędzy płytkami, ponieważ w takich miejscach bród i bakterie częściej się osadzają. Dzięki takiej technice uzyskasz naturalny i prosty sposób na odnowienie płytek.

Co jest potrzebne do kafelkowania łazienki?

Jeśli zdecydowałeś się na wymianę kafelek, trzeba nie tylko wybrać odpowiedni sklep, który oferuje takie produkty, ale także zaopatrzyć się w różne akcesoria, by wymienić stare płytki (tylko w przypadku, gdy zamierzasz wymienić stare kafelki na nowe). Potrzebna ci będzie fuga (np. epoksydowa), odpowiednie elementy, które wyznaczają granice pomiędzy płytkami, szpachelka, pędzel (do gruntowania) itp. Przy kafelkowaniu łazienki dobrze by było zaopatrzyć się w specjalną okleinę, która stabilnie utrzyma płytki. Jeśli chcesz się pozbyć starych kafelek, warto mieć przy sobie jakichś młotek, aby pozbyć się elementów ze ścian, lub podłogi i usunąć starą fugę, aby było miejsce na nową.

Co jest lepsze? Odnawianie płytek czy kafelkowanie łazienki?

Na początek warto zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście potrzebne będzie kafelkowanie łazienki. Jeśli twoje pomieszczenie nie posiada płytek, oczywiście można się zaopatrzyć w taki materiał i ozdobić nimi łazienkę. Jednakże jeśli planujesz remont łazienki i zastanawiasz się nad wyborem metody, warto najpierw sprawdzić jakość starych płytek. Kafelkowanie jest w zasadzie pracochłonną czynnością. Do tego wymagane są odpowiednie narzędzia i materiały pomocnicze, by móc odnowić łazienkę nowymi płytkami. W tym celu można spróbować wykorzystać wymieniony wyżej domowy sposób na odnowienie kafelek i sprawdzić, czy uzyskasz zadowalający efekt. Jeśli zamierzasz wymienić ogólnie kafelki na nowe i planujesz urządzić jakiś nowy styl, kafelkowanie łazienki byłby dobrym rozwiązaniem.

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *