Jak urządzić, zaaranżować zieleń w domu?

Oryginalne i efektowne, czasem skromne i nie rzucające się w oczy. Kwiaty, zioła to ponadczasowy element wystroju czterech kątów. Rośliny w domu wymykają się modzie i obowiązującym trendom, pasują zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrz. Jak możesz urządzić, zaaranżować zieleń w domu?

rośliny w domu

Dlaczego warto hodować rośliny w domu?

Rośliny doniczkowe w domu dają namiastkę przyrody, tworzą świat pełen natury i harmonii. Pozornie bez znaczenia, żywe detale wnoszą w cztery ściany życie i spokój. Zieleń w mieszkaniu może być jego prawdziwą ozdobą, upiększa otoczenie.

Według wielu opinii wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie, uczą troskliwości, empatii, motywują do działania. Kwiaty w mieszkaniu, w biurze oczyszczają powietrze, pochłaniają dwutlenek węgla, uwalniają tlen oraz zwiększają wilgotność otoczenia.

Kwiaty doniczkowe w mieszkaniu – o czym pamiętać?

Niektóre bardziej wymagające, inne trochę mniej, jednak wszystkie kwiaty doniczkowe w mieszkaniu potrzebują Twojej uwagi i opieki. Wiele osób wychodzi z założenia, że troska o rośliny to wyłącznie w miarę regularne podlewanie. Musisz jednak pamiętać, że samo nawadnianie nie wystarczy, kwiaty w mieszkaniu trzeba traktować zgodnie z ich indywidualnymi preferencjami. Zadbać o kwiaty doniczkowe pomogą Ci wskazówki, które znajdziesz na abcporady.pl, wyszukasz tam przydatne informacje dotyczące pielęgnacji domowej zieleni.

kwiaty w mieszkaniu


Odżywiaj kwiaty w domu, staraj się je nawozić wczesną wiosną, dobieraj rodzaj środka do konkretnego gatunku. Zwróć uwagę na regularne, delikatne mycie liści kwiatów, najczęściej wystarczy przecieranie wilgotną szmatką. Do mycia niektórych gatunków roślin doniczkowych możesz wykorzystać mleko lub skórkę banana, co daje dodatkowe efekty odżywcze. Pamiętaj, że niektóre rośliny wymagają podlewania z góry, inne należy nawadniać wyłącznie od dołu. Nie przelewaj kwiatów, najczęściej wystarczy mniej wody niż Ci się wydaje.

Jak zaaranżować zieleń w domu?

Zastanawiając się na tym, jak urządzić zieleń w mieszkaniu, nie kieruj się wyłącznie swoim gustem estetycznym i upodobaniami. Kwiaty to żywe istoty, które potrzebują odpowiednich warunków uprawy, niektóre wymagają zacienienia, inne nie mogą żyć bez dużej ilości słońca. Aranżacja zieleni w domu wiąże się z wiedzą na temat konkretnych gatunków, jeśli Ci jej brak, czytaj porady lub zapytaj pracownika sklepu ogrodniczego.

kwiaty doniczkowe w kuchni


W rozległych przestrzeniach urządzonych w tradycyjnym stylu idealnie sprawdzają się duże kwiaty doniczkowe o ozdobnych kwiatach. Nowoczesne wnętrza doskonale komponują się z palmami, figowcami, czy jukami. Kiedy chcesz cieszyć oko kwiatami w sypialni postaw na gatunki, które wydzielają tlen nocą, dobrym rozwiązaniem jest bluszcz lub aloes.

W małej kuchni zrezygnuj w dużych kwiatów, będą przeszkadzać. Na parapecie posadź w doniczkach zioła, kiełki lub niewielkie warzywa. Jeżeli w domu przebywają małe dzieci, masz kota lub psa zrezygnuj z kwiatów silnie trujących jak fikusy, oleandry, czy wilczomlecze.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *