Jak zrobić toaletkę z biurka, komody, konsoli?

Toaletka to bardzo stylowy i kobiecy mebel z lustrem, służący do przechowywania kosmetyków oraz robienia przy nim makijażu lub fryzury. W ostatnich latach stała się znowu jednym z modniejszych mebli w sypialniach. Jednak wraz ze wzrostem popularności, urosła także jego cena, dlatego coraz częściej próbuje się przerobić na toaletki inne meble. W tym artykule dowiesz się, jak zrobić toaletkę z biurka, komody i konsoli.

Jaki mebel do przeróbki na toaletkę wybrać?

W pierwszej kolejności, zanim zaczniemy robić toaletkę, trzeba wybrać mebel, który nada się na przeróbkę. Może to być właściwie każdy element wyposażenia posiadający blat. Jeżeli potrzebujesz toaletki, która pomieści wiele różnych przedmiotów, możesz zdecydować się na komodę. Gdy najważniejsze jest dla ciebie, żeby nie zajmowała zbyt dużo miejsca, to dobrym wyborem będzie konsola lub małe biurko.

Ciekawą alternatywą dla toaletki z biurka, komody lub konsoli jest mebel wykonany z drewnianych palet. Jednak aby zrobić toaletkę z palet, trzeba mieć choćby podstawowe umiejętności stolarskie i dużo kreatywności. Osoba, która nie miała do czynienia ze szlifierką lub wkrętarką, może nie poradzić sobie z zadaniem.

Pomysł na zrobienie toaletki

Następnie należy zastanowić się, w jakim stylu ma być oraz co chcesz w niej przechowywać. Może to być mebel typowo w stylu francuskim, który kojarzy się z charakterystycznymi zdobieniami z czasów Ludwika XIV, marmurem i elegancją. Często wybieranymi wersjami są również toaletki art deco lub w stylu skandynawskim. Wszystko zależy od twojego gustu i tego, jak urządzone jest wnętrze pomieszczenia.

Projektując swoją wymarzoną toaletkę z biurka, komody lub konsoli, warto także przemyśleć, jak powinny być zorganizowane poszczególne półki i szuflady. Odpowiednia segregacja kosmetyków to istotna kwestia, ponieważ dzięki temu łatwiej będzie korzystać z mebla. Musisz przemyśleć również, czy będzie ona pełnić przede wszystkim funkcję dekoracyjną, czy będzie użytkowana na co dzień. Jeśli chcesz z niej korzystać w celu robienia makijażu lub fryzury, to dobrze zastanowić się nad tym, ile i jakiej wielkości szuflad oraz półek potrzebujesz.

Jak zrobić toaletkę z biurka, komody, konsoli?

Zrobienie toaletki z biurka, komody lub konsoli to nic innego jak połączenie któregoś z tych mebli z lustrem oraz małym stołeczkiem. Wystarczy je odpowiednio zagospodarować oraz udekorować, żeby zyskać odpowiedni efekt. Oczywiście pozostaje także kwestia ewentualnej renowacji lub pomalowania. Jednak to zależy wyłącznie od stanu przerabianego mebla oraz naszej kreatywności.

Pierwszym elementem, który przychodzi do głowy na myśl o toaletce, jest lustro. Aby uzyskać z biurka lub komody toaletkę, należy postawić je na danym meblu. Można również powiesić lustro na ścianie ponad meblem lub przymocować do blatu. Stylistyka zależy już od ciebie. Może być ozdobne, w stylu prowansalskim albo skandynawskim, wszystko zależy od gustu. Nawet wielkość lustra można dopasować do naszych potrzeb. Jeżeli toaletka ma stanowić jedynie eleganckie miejsce do przechowywania kosmetyków, to użycie lustra o dużych rozmiarach nie jest nam potrzebne.

Kolejnym ważnym elementem toaletki jest stołek, na którym będzie można usiąść w celu zrobienia makijażu lub fryzury. Jednak jeżeli wolisz to robić w pozycji stojącej i siedzenie będzie zbędne, można zrezygnować z tej części. Dla osób, którym siedzenie przy toaletce ułatwi codzienne czynności, dobrym wyjściem będzie wybranie niskiej wersji stołka, tak by można było go wsunąć pod toaletkę. Dzięki temu nie będzie zajmowało zbyt dużo miejsca.

Następną częścią toaletki, o którą warto zadbać, jest odpowiednie oświetlenie. Można postawić na ozdobny łańcuch świetlny lub pojedynczą lampę. Przy wyborze trzeba pamiętać, że oprócz dobrego wyglądu nowego mebla istotna jest również jego funkcjonalność, a przy robieniu makijażu słabe oświetlenie może utrudnić zadanie.

Ostatnim elementem potrzebnym do stworzenia naszej własnej toaletki jest zakupienie koszyczków lub pojemników, w których możemy przechowywać część kosmetyków. Nawet jeśli mebel, który przerabialiśmy na toaletkę, ma wiele półek oraz szuflad, warto zainwestować w kilka rzeczy potrzebnych do zachowania porządku na blacie.

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *