Jaki materac dla niemowlaka? Najczęściej wybierane materace dla dzieci

Kiedy na świat przychodzi wymarzone maleństwo rodzice pragną zapewnić najlepsze warunki, które pozwolą dziecku prawidłowo się rozwijać i zagwarantują mu bezpieczeństwo. Temat materaca dla malucha jest często poruszanym zagadnieniem na forach parentingowych. Wielu świeżo upieczonych rodziców poszukuje wiarygodnych i sprawdzonych informacji jaki materac dla niemowlaka wybrać.

materac dla dziecka

Jak wybrać materac dla niemowlaka?

Wybór konkretnego rodzaju materaca najczęściej uzależniony jest od osobistych preferencji, każdy z nas ma swoje indywidualne upodobania, według których dobiera najlepszy dla siebie produkt. Jednak materac dla niemowlaka powinien różnić się od tego jaki kupujemy dla osób dorosłych. Rozbieżności dotyczą nie tylko wymiarów, decydujący jest, przede wszystkim rodzaj wkładu, jakość materiałów oraz atesty, które stanowią gwarancję zdrowego snu maluszka.

Materac dla niemowlaka powinien spełniać niezbędne standardy obowiązujące na europejskim rynku. Aktualne certyfikaty i atesty są wyznacznikiem bezpieczeństwa, świadczą o tym, że produkt został wykonany z materiałów niezagrażających maluszkowi, nie zawiera szkodliwych dla organizmu substancji.

materac dla niemowlaka

Niezwykle istotnym aspektem jest twardość dziecięcego materaca, niezależnie od grubości powinien być wypełniony zgęszczonym tworzywem, które zapewni niemowlęciu właściwe podparcie. Wybierając materac do łóżeczka dziecięcego dobrze kupić materac dwustronny. Twardsza powierzchnia posłuży w pierwszym roku życia maluszka, kiedy ciało potrzebuje stabilnego podparcia na całej długości. Zbyt miękki materac nie sprawdza się dobrze podczas nauki przekręcania główki i odchylania jej do tyłu. Druga, bardziej miękka strona przeznaczona jest dla starszych maluchów, których koordynacja ruchowa jest już zacznie lepiej rozwinięta.

Popularne materace dziecięce

Wśród najczęściej wybieranych materacy niemowlęcych można wymienić:

  • Materac dla dziecka z pianki wysokoelastycznej – średni stopień twardości zapewnia właściwe wsparcie kręgosłupa, dobrej jakości materac piankowy dla dziecka nie odkształca się i podpiera maluszka podczas snu.
  • Materac dziecięcy kokosowy – materac dla niemowlaka z wkładem kokosowym jest przewiewny, nie powoduje odparzeń. Cechuje go wysoki stopień twardości, dlatego dla niemowlaka najlepiej wybrać mieszaną wersję np. materac kokosowo-gryczany, materac kokosowo-piankowy lub materac kokosowo-lateksowy.
  • Materac dla niemowlaka lniany – wkład materaca wykonany jest ze sprasowanych włókien lnu, które wykazują właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Materac zapewnia również doskonałą wentylację podczas snu maleństwa.

Jakie dodatki do materaca dla niemowlaka?

Podczas zakupu materaca dla niemowlaka warto zwrócić uwagę na niezbędne dodatki, które ułatwią rodzicom jego użytkowanie i zapewnią dziecku niezbędną higienę.

Do materaca konieczne trzeba kupić pokrowiec. Chociaż wodoodporne ochraniacze nie przepuszczają płynów to nie zapewniają właściwego przepływu powietrza, dlatego najlepsze są pokrowce bawełniane zabezpieczające przed zabrudzeniami, bez wodoodpornej powłoki.

Tematyka:

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *