Jaki materac dmuchany kupić? 5 wskazówek.

Materac dmuchany kojarzy się z wakacjami, biwakiem, wyprawą trekingową, jednak coraz więcej osób decyduje się zastąpić rozkładaną kanapę, sofę funkcjonalnym materacem pompowanym, który zapewni komfort snu każdej nocy. Czym kierować się w wyborze i jaki materac dmuchany kupić?

Materac dmuchany do spania w podróży – jaki wybrać?

Materac dmuchany to doskonała alternatywa dla karimaty czy samopompującej maty podczas wakacji w plenerze, które często kojarzą się rezygnacją z wygody i obolałym kręgosłupem po źle przespanej nocy na twardym podłożu.

Materac pompowany przeznaczony na potrzeby turystyczne powinien być, przede wszystkim lekki, niewielkich rozmiarów, kompaktowy po spakowaniu i dopasowany do wymiarów namiotu. Dla wytrawnych podróżników przeznaczone są turystyczne materace nadmuchiwane z wypełnieniem, naturalny puch lub syntetyk gwarantuje właściwości grzewcze podczas zimnych nocy.

Materac pompowany wielokomorowy

Wysoka jakość dostępnych na rynku materacy pompowanych powoduje, że jest on idealnym rozwiązaniem jako posłanie dla gości, pełni wtedy funkcję wygodnego łóżka. Idealnie, jeśli pompowany materac jest wielokomorowy, w przypadku uszkodzenia nie traci szczelności na całej powierzchni.

Komory w nadmuchiwanym materacu dają możliwość optymalnego rozprowadzenia powietrza i dobrze wpływają na podparcie ciała. To również doskonałe rozwiązanie kiedy z materaca korzystają dwie osoby, przewracając się z boku na bok na materacu komorowym nie budzimy towarzysza snu.

Materac dmuchany z wysokiej jakości materiału

Kupując materac pompowany trzeba koniecznie zwrócić uwagę na jakość materiału z jakiego został wykonany. Najlepsze są materace dmuchane wielowarstwowe, ich dolna część uszyta jest z odpornego na uszkodzenia tworzywa. Włókna poliestrowe, z których wykonane są nowoczesne materace nadmuchiwane nie ulegają rozciąganiu, dzięki temu materac nie odkształca się w trakcie użytkowania.

Górna powierzchnia pokryta często jest welurem, materiał jest przyjemny w dotyku i ma antypoślizgowe właściwości, co sprawia, że prześcieradło nie zsuwa się podczas snu. Popularne są też materace dmuchane wykonane z gumy kauczukowej, górna część pokryta jest przyjemną w dotyku bawełną.

Materac dmuchany z pompką

Nieodłącznym elementem każdego nadmuchiwanego materaca jest pompka, bez której trudno sobie wyobrazić wypełnienie go powietrzem. Warto kupić materac dmuchany z pompką, dostępne w sprzedaży są materace z pompką nożną, tłokową i elektryczną. Te ostatnie są najlepsze, ponieważ zapewniają ekspresowe napompowanie konstrukcji, pompki elektryczne możemy podłączyć zarówno do gniazdka w sieci jak też do zapalniczki samochodowej.

Materac nadmuchiwany z dodatkowymi akcesoriami

Decydując się na zakup materaca dmuchanego dobrze zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria, które zwiększają komfort użytkowania.

Pokrowiec na pompowany materac chroni jego powierzchnię przed zabrudzeniami, warto zakupić też w zestawie z materacem poduszki. Nie można zapomnieć również o specjalnych łatkach lub plastrach służących do naprawy drobnych uszkodzeń. Najlepiej kupić materac nadmuchiwany z wszystkimi dodatkami, w ten sposób unikniemy konieczności kompletowania.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *