Jakie meble do przedpokoju wybrać? Szafka na buty, regał na ubrania

Przedpokój to wizytówka domu, jako że jest pierwszą rzeczą, jaką widzą goście, którzy do nas przychodzą, ale stanowi też przestrzeń dla funkcjonalnych rozwiązań, zwłaszcza w dziedzinie przechowywania. Pod tym względem istotne jest dobranie odpowiednich mebli. Jaki mamy wybór? Jakie meble do przedpokoju warto wziąć pod uwagę?

Jak zaaranżować przedpokój?

Aranżacja przedpokoju może być dla wielu z nas bardzo kłopotliwa, w zależności od tego, jak wiele mamy wolnej przestrzeni. W przypadku dużych pomieszczeń zazwyczaj problemu nie ma i większość mebli i rozwiązań sprawdza się doskonale, z kolei przy małych mieszkaniach, przedpokój najczęściej jest miejscem, gdzie funkcjonalność będzie liczyła się ponad wszystko, a wraz z nią umiejętne wykorzystanie każdego skrawka pomieszczenia.

Pomysłów na aranżacje może być wiele w internecie można znaleźć sporo podpowiedzi, istotne jest jednak to, by zarówno meble, jak i całą resztę (podłogi, ściany i oświetlenie) dobrać w sposób przemyślany. Dzięki temu wszystko będzie ze sobą współgrało pod względem stylu, zachowując jednocześnie funkcjonalność. Dlatego też dobór odpowiednich mebli to podstawa.

Jaka szafka na buty do przedpokoju?

Szafka na buty w przedpokoju zaliczana jest do mebli podstawowych. To w niej możemy przechowywać swoje obuwie, bez roznoszenia do po całym domu, w ten sposób łatwo po nie sięgnąć, gdy planujemy wyjść, a także od razu można je schować, gdy wracamy.

Szafki takie mogą przybierać różne kształty i wielkości – stanowić osobny mebel, być częścią innych, a także pełnić dodatkową funkcję ławy. Najczęściej stawiane są one na podłodze, jednak producenci oferują także szafki na buty montowane na ścianie. Ciekawym rozwiązaniem jest także półki na buty, które są otwarte, przez co nasze obuwie pozostaje na widoku.

Regał i szafa na ubrania

Oczywiście musimy mieć też miejsce do przechowywania ubrań – kurtek, szalików, czapek i innych akcesoriów. Najlepiej w tym wypadku sprawdza się porządna szafa – jej wielkość z pewnością będzie zależała jednak od tego, ile mamy miejsca w przedpokoju. Szafy te często oprócz drążka na wieszaki, mają także szuflady oraz półki, dzięki czemu można w nich chować najróżniejsze rzeczy, zachowując przy tym porządek. Czy regały na ubrania się sprawdzają? Jeżeli nie mamy zbyt wiele miejsca, można zdecydować się na wąski regał, gdzie kładzione będą poszczególne elementy garderoby.

Komoda do przedpokoju

Dobrym rozwiązaniem jest także wstawienie komody do przedpokoju, która może pełnić wieloraką funkcję. Taka komoda może być też zastępstwem dla standardowej szafki na buty i to w niej można je przechowywać. Jeżeli zdecydujemy się dodatkowo na komodę z szufladami, zyskujemy też dodatkowe miejsce na przechowywanie drobnych akcesoriów, kluczy, notesów, długopisy czy rękawiczek i szalików.

Jaki wieszak na ubrania?

Wieszak na ubrania także jest pewnym standardem, ponieważ jest on pierwszą rzeczą, z której korzystamy, wracając do domu. Zdejmujemy wierzchnie ubranie i wieszamy je, nie musząc chować ich do szafy, co oszczędza czas, gdy ponownie wychodzimy. Sprawdza się także w przypadku, gdy przyjmujemy gości. Do wyboru mamy właściwe dwa rozwiązania – wieszak w postaci panelu na ścianę, który często zintegrowany jest z innymi elementami (regałem, lustrem czy szafką na buty i siedziskiem albo nawet szafą) albo wieszak stojący, który może zajmować więcej miejsca, ale jest też bardziej mobilny.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *