Materac do łóżeczka dziecięcego – co musisz wiedzieć?

Komfortowy sen Twojego dziecka wpływa bezpośrednio na jego prawidłowy rozwój. Maluch do trzeciego roku życia przesypia kilkanaście godzin w czasie doby, dlatego właściwie dobrany materac dla dziecka jest niezwykle ważnym elementem niemowlęcej wyprawki. Jaki materac do łóżeczka dziecięcego wybrać?

Materac do łóżeczka dziecięcego – rodzaje

Duży wybór materacy do łóżeczka dziecięcego może przyprawiać o zawrót głowy. W szerokim wachlarzu ofert znajdziesz produkty różnej jakości, które możesz dobrać do zasobów Twojego portfela. Kompletując wyprawkę maluszka poświęć czas i uwagę na wybór materaca, który zapewni mu właściwą, naturalną pozycję podczas snu. Do wyboru masz:

  • Materac do łóżeczka dziecięcego sprężynowy – tradycyjny materac w wersji bonellowej lub kieszeniowej kupisz za około 200 zł.
  • Materac dla dziecka lateksowy – bardzo dobrze podpiera kręgosłup, jest elastyczny i trwały w użytkowaniu. Choć reklamowany jest jako antyalergiczny musisz wiedzieć, że z uwagi na zawartość białek w naturalnym lateksie może przyczyniać się do reakcji alergicznych. Cena zakupu to od 250 zł do 600 zł.
  • Materac dla niemowlaka piankowy – wybierz materac średnio-twardy, wykonany z pianki poliuretanowej, który zapewnia właściwą wentylację i nie uczuli Twojego malca. Dostępny w cenie około 200 zł.
  • Materac do łóżeczka dziecięcego kokosowo-gryczany – materac z naturalnym wkładem w postaci włókien ze skorupy kokosa i gryki. Twardy i przewiewny, jednak chłonie wilgoć, która może się przyczyniać do rozwoju pleśni. Cena takiego materaca oscyluje w granicach od 100 zł do 200 zł.
  • Materac dla dziecka lateksowo-kokosowy – lateks zabezpiecza naturalny kokosowy wkład przed wilgocią, materac dobrze dopasowuje się do kształtu dziecka. Zakup materaca to wydatek od 150 zł do 300 zł.

Jaki powinien być materac do łóżeczka dziecięcego?

Idealnie dobrany materac do łóżeczka dziecięcego powinien być, przede wszystkim nowy. Nie korzystaj z używanego materaca, ponieważ może być już odkształcony i nie zapewni maluszkowi właściwej pozycji.

materac do łóżeczka dziecięcego

Materac dla niemowlaka nie może być zbyt miękki i jednocześnie za twardy, wybierz produkt o średniej twardości, który równomiernie, na całej długości będzie podpierał ciało Twojego brzdąca.

Zwróć koniecznie uwagę na jakość materiałów, z których materac dla dziecka został uszyty. Surowce powinny antyalergiczne, nie mogą gromadzić szkodliwych drobnoustrojów. Materac do łóżeczka dziecięcego powinien być przewiewny i gwarantować wentylację podczas snu.

Czym kierować się w wyborze materaca do łóżeczka?

Wybierając materac dla niemowlaka zwróć uwagę na jego atesty i certyfikaty, które są wyznacznikiem jakości i profesjonalnego wykonania. Zapytaj sprzedawcę o atest m.in. Państwowego Zakładu Higieny, który oznacza, że materac nie ma w składzie szkodliwych dla zdrowia substancji. Istotna jest też pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka i certyfikat Oeko-Tex-Standard, który stwierdza, że produkt spełnia europejskie normy jakości.

Tematyka:

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *