Rodzaje foteli antycznych. Jakie antyczne fotele możesz kupić w sklepach z antykami?

W starych meblach, niepowtarzalnych antykach tkwi dusza przeszłych dekad, czasem stuleci. Oryginalne, precyzyjnie odrestaurowane przedmioty cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a zabytkowe fotele to doskonała propozycja dla koneserów i osób, którym zależy na kolekcjonerskim wyposażeniu wnętrz. Jakie są rodzaje foteli antycznych i gdzie możesz je kupić?

antyczne fotele

Gdzie kupić antyczne fotele?

Pozornie zwykły, stary, zniszczony fotel, który przez wiele lat tkwił schowany w zapomnieniu może skrywać w sobie spory kawałek przeszłych dziejów. Skrupulatnie odrestaurowany, zgodnie zasadami sztuki staje się meblem, dzięki któremu przestrzeń Twojego wnętrza nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Antyczne fotele z różnych epok, m.in. w stylu neorokoko, w stylu Ludwika Filipa czy Biedermeier to doskonała alternatywa, jeśli chcesz odetchnąć od utartych, nowoczesnych schematów meblarskich. Poszukując oryginalnych, zabytkowych foteli możesz przeglądać specjalistyczne aukcje internetowe, wertować ogłoszenia lub udać się na pchli targ. Jeżeli szukasz mebli, w których zamknięto historię minionych lat, pragniesz otaczać się eleganckimi przedmiotami, to fotele antyczne w stylu rokoko czy Biedermeier zobaczysz na antiquebeauty.eu. Znajdziesz tam siedziska, dzięki którym Twoje wnętrza nabiorą wyjątkowego klimatu tchnącego poprzednimi epokami.

Fotele antyczne – jakie rodzaje?

Stary, odrestaurowany fotel to wnętrzarska propozycja nie tylko do pomieszczeń stylizowanych na przestrzenie z minionych lat, to również idealna koncepcja do wnętrz urządzonych zgodnie z obowiązującą obecnie modą, wszystko jest kwestią wyczucia smaku, stylu i klasy.

fotel w stylu Ludwika

Znawcy tematu, historycy sztuki użytkowej, konserwatorzy mebli bez problemu potrafią odróżnić meble stylizowane od oryginalnych antyków. Wśród antycznych foteli, które możesz wyszukać w specjalistycznych sklepach należy wyróżnić m.in.:

  • Fotele rokoko – pochodzące z XVIII wieku francuskie fotele antyczne cechuje zintegrowana konstrukcja i płynna linia. Były ozdobą dworów i pałaców zamieszkiwanych przez ówczesną przez arystokrację.
  • Fotele w stylu Biedermeier – antyczne fotele skonstruowane w XIX wieku w krajach niemieckojęzycznych, przede wszystkim na terenie Austrii. Fotele zdobiły domy mieszczan, a minimalizm i oszczędność w wykonaniu szły w parze ze starannością prac.
  • Fotele w stylu Ludwik Filip – to wyjątkowe siedziska, które niegdyś zdobiły jadalnie oraz gabinety zamożnych rodzin na terenie Europy Zachodniej, zwłaszcza Francji w pierwszej połowie XIX wieku.
  • Fotele eklektyczne – wykonane dla mieszkańców Europy Środkowej w XIX wieku są symbolem stylowego przepychu, bogactwa wzorów i staranności wykonania.

Dlaczego warto inwestować w antyczne fotele?

Cenne fotele antyczne to unikalne elementy wyposażenia wnętrz, które cieszą się popularnością nie tylko wśród kolekcjonerów. To meble ponadczasowe, eleganckie, których wartość stale, wraz z upływem lat wzrasta, przez co mogą stać się opłacalną inwestycją. Autentyczne fotele antyczne, poddane profesjonalnej renowacji mogą cieszyć Twoje oko przez wiele następnych lat, po upływie których możesz zbyć je ze sporym zyskiem.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *