Toaletka DIY – jak zrobić toaletkę?

Idea „zrób to sam” od lat funkcjonuje w przestrzeni wirtualnej, która pełna jest inspiracji i pomysłów na aranżację wnętrz i samodzielne wykonywanie przedmiotów codziennego użytku. Jednym z niezbędnych mebli, które towarzyszą kobiecie jest toaletka, która pozwala w komfortowych warunkach wykonać nienaganny makijaż. Poniżej kilka wskazówek jak samodzielnie wykonać własną toaletkę.

toaletka DIY

Toaletka DIY – jak zrobić toaletkę z lustrem?

Branża meblarska oferuje Ci szeroki wybór toaletek kosmetycznych w różnych stylach oraz przedziałach cenowych. Za niewielki blat z lustrem i taboretem musisz jednak zapłacić co najmniej 300 zł, co dla wielu z nas jest sporym wydatkiem.

Przy odrobinie chęci i inwencji twórczej możesz jednak pozwolić sobie na rozwiązanie szyte na miarę. Własnoręcznie wykonana toaletka na bazie innych przedmiotów pozwoli Ci dopasować ten wyjątkowy mebel do indywidualnego stylu i potrzeb.

Chcąc samodzielnie zrobić toaletkę wyszukaj nieużywane biurko, sprawdź czy może w czeluściach dawno nieodwiedzanej piwnicy czeka na Ciebie stara komoda pełna półek, szuflad i sekretnych schowków. Zdejmij ze ściany lub po prostu zakup w sklepie internetowym odpowiednich rozmiarów lustro, za które zapłacisz najwyżej kilkadziesiąt złotych.

Odkurz i wyczyść wszystkie meble, zafunduj im metamorfozę dokładnym szlifowaniem przy użyciu papieru ściernego o średniej ziarnistości. Następnie pomaluj je według własnej koncepcji, dobierz kolor do wnętrza. Najpopularniejsze są toaletki w odcieniach bieli, jednak nie sugeruj się modą, tylko postaw na własny styl, do którego dobierzesz teraz odpowiednie krzesło, taboret lub puf.

Kilka inspiracji na toaletkę do sypialni

Ile pomysłów i koncepcji tyle stylizacji, toaletka Twoich marzeń musi wpisywać się w indywidualne upodobania. Idealnie jeżeli masz do dyspozycji meble z mieszkania babci, stara komoda w roli toaletki prezentuje się niezwykle elegancko i romantycznie.

jak zrobić toaletkę

Jeśli masz do dyspozycji zwyczajne biurko z płyty wiórowej lub laminowany stolik sprezentuj sobie klasyczną, prostą toaletkę, którą możesz potem ozdobić i udekorować według własnego widzimisię.

Dla zwolenniczek minimalizmu i mebli w stylu skandynawskim można wykonać toaletkę z palet. W wersji podstawowej blat wykonany z palety wyposaż dwoma szufladami i potem wkręć go po prostu do ściany.

Profesjonalna toaletka – niezbędne akcesoria

Kiedy wiesz już jak zrobić toaletkę samodzielnie, wybrałaś już swoją koncepcję na wyśniony mebel dobierz do niego niezbędne akcesoria, które ułatwią Ci uporządkowanie wszystkich kosmetyków i biżuterii.

Toaletkę wyposaż w pudełka, kosze oraz tace, które nie pozwolą Ci zginąć wśród ogromnej ilości pędzelków, cieni, szminek i pudrów. Zorganizuj sobie stojak na biżuterię, dzięki któremu wyeksponujesz ulubione naszyjniki i bransoletki. Ramę lustra toaletki możesz podświetlić lampkami LED, oryginalnym rozwiązaniem mogą być również zwykłe lampki choinkowe.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *