Rolety dzień noc, rzymskie, plisy – jak dopasować rolety do pokoju

Szeroki wybór rolet może przyprawić o zawrót głowy, bogata oferta pozwala dopasować ich rodzaj, wzór oraz kolor do stylistyki panującej we wnętrzu Twojego mieszkania. Kiedy zamontować rolety dzień noc, a kiedy lepszym wyborem są rolety rzymskie lub plisy? Jak dobrać rolety do pomieszczenia?

rolety dzień noc

Jak dopasować rolety do pokoju?

Kiedy zakup rolety wydaje Ci się nie lada wyzwaniem przyjrzyj się jak bardzo nasłonecznione jest pomieszczenie, w którym zamierzasz je zamontować i jaki efekt zaciemnienia chcesz osiągnąć. Dzięki osłonom okiennym możesz nie tylko regulować ilość światła w pokoju, to również efektowny element dekoracji każdego wnętrza.

Dobierając rolety do pokoju musisz wkomponować je w stylistkę, w której pomieszczenie zostało urządzone. Jeżeli zależy Ci na dyskretnym wystroju postaw na neutralne kolory, bez odważnych i oryginalnych wzorów. Chcąc wyeksponować okno postaw na intensywne barwy i atrakcyjne desenie, takie rolety mogą okazać się idealnym dopełnieniem aranżacji.

Zwróć też uwagę na rodzaj materiału, z którego rolety zostały wykonane i dopasuj go do dywanu, narzut oraz pokryć krzeseł.

Rolety dzień noc – rodzaje

Rolety typu dzień noc są w ostatnich latach popularnym rodzajem osłony okiennej. To przypominające nieco klasyczne żaluzje poziome pasy tkaniny i siatki, dzięki którym możesz modyfikować przepływ światła. Wśród rolet tego rodzaju najpopularniejsze są:

  • Rolety dzień noc klasyczne – efektowna dekoracja dużych okien, taka roleta zasłania całą powierzchnię przeszklenia. Istnieje możliwość montażu bezpośrednio nad wnęką okienną bądź przy suficie.
  • Rolety dzień noc mini z żyłką – najtańszy model takiej rolety, który pasuje praktycznie do każdego okna.
  • Rolety dzień noc w kasecie – dają stylowy efekt wizualny, mogą być zarówno przyklejane jaki i przykręcane.

Jakie zalety rolet typu dzień noc?

Transparentne i zaciemniające fragmenty rolety dzień noc przepuszczają rozproszone promienie słoneczne, które nadają pomieszczeniu przytulności. Funkcja żaluzji sprawia, że możesz całkowicie zaciemnić wnętrze lub regulować ilość dziennego światła.

Rolety dzień noc dostępne w szerokiej palecie tkanin o rozmaitej kolorystyce i wzornictwie. Różnią się nie tylko wyglądem ale też sposobem konstrukcji oraz zasadą montażu, są uniwersalne i nadają się do dekoracji każdego typu okien.

Kiedy zamontować rolety rzymskie?

Rolety rzymskie możesz zakupić w niezliczonej ilości tkanin oraz deseni. Takie rolety to niezwykle efektowne rozwiązanie, ponieważ podciągnięte do góry są elegancko udrapowane. To idealny wybór jeżeli chcesz zastąpić roletą firanę, w sprzedaży dostępne są m.in. rolety rzymskie bawełniane lub tiulowe.

Jak odpowiednio dobrać plisy okienne?

Plisy okienne to rolety harmonijkowe, są formą nowoczesnej zasłony, która zwija się w harmonijkę. Tego rodzaju rolety występują w wielu wariantach, możesz zakupić plisy okienne standardowe lub zamówić plisy okienne szyte na wymiar.

Wybierając plisy okienne zwróć uwagę na charakter pomieszczenia, w którym je zamontujesz i stopień jego nasłonecznienia. Ciemne, wyraziste i oryginalne pasują do rozległych wnętrz, jasne i delikatne doskonale prezentują się w małych pokojach, ponieważ optycznie je powiększają.

Tematyka:,

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *