Rolety dzień noc przez internet? Jak dobrze zmierzyć okna, aby bezpiecznie zamówić rolety online?

Rolety dzień noc coraz częściej są montowane w nowoczesnych wnętrzach. Elegancko się prezentują, a przy tym są praktyczne, pozwalają na kontrolowanie przenikającego do pomieszczenia światła. Rolety dzień noc chętnie kupowane są online. Oznacza to jednak, że trzeba uważnie im się przyjrzeć, żeby dokonać właściwego wyboru. Jak zmierzyć rolety, żeby kupić je przez internet? Na co uważać, zamawiając rolety dzień noc online?

Rolety dzień noc – gdzie je kupić?

Rolety dzień noc dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Wybieranie ich w sieci znacznie skraca poszukiwania odpowiedniego modelu. Rolety dzień noc zamówisz online na www.lagusto.pl, dostępne są tam różne warianty kolorystyczne, dopasować je można niemal do każdej aranżacji. Aby jednak móc kupić je przez internet, należy w odpowiedni sposób wymierzyć okno. Jak to zrobić?

Jak zmierzyć okna do rolet dzień noc?

Pomiar okna pod rolety dzień noc zależy od tego, w jaki sposób ma nastąpić montaż. Jeśli wybierane są zasłony bezinwazyjne, wtedy wystarczy zmierzyć długość i szerokość okna. Nie jest to jednak takie oczywiste. Długość powinna być mierzona od górnej krawędzi ramy okna aż do jego dołu. Jeżeli chodzi o szerokość, trzeba wziąć pod uwagę szybę, ale i przylegające do niej listwy.

Metrówka żółta

Jeśli natomiast rolety mają być kasetowe, czyli montowane do ścian, wówczas pomiar jest inny. W przypadku kasety płaskiej trzeba wziąć pod uwagę nie tylko wysokość szyby, ale i listwy przyszybowe. Szerokość mierzona jest pomiędzy wewnętrznymi stronami listew. Pomiaru nie można wykonywać na szybko. Źle dopasowane rolety potrafią zepsuć cały efekt, a do tego nie będą funkcjonalne. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do pomiaru okien pod taki rolety dzień noc, możesz skonsultować to ze specjalistami ze sklepu internetowego, którzy podpowiedzą, jak zrobić to poprawnie.

Jak kupić rolety przez internet?

Przeglądając rolety dzień noc przez internet, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najważniejsze są wymiary, o czym wspomnieliśmy powyżej. Warto wiedzieć, że jeśli okna nie mają standardowych rozmiarów, niektóre sklepy umożliwiają wykonanie rolet na zamówienie. Po podaniu szerokości i długości rolety zostaną wykonane zgodnie z wymaganiami klienta.

W drugiej kolejności należy skupić się na wyglądzie i materiale. Rolety powinny pasować nie tylko do okna, ale i do aranżacji pokoju. Często taki dodatek potrafi odmienić postrzeganie wnętrza. Chociaż rolety dzień noc kojarzone są ze stylem nowoczesnym, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zastosować je w innych stylach. Dobrze wyglądają we wnętrzach klasycznych, skandynawskich, prowansalskich czy glamour. Tak duże możliwości wynikają z wielu kolorystyk, jakie są proponowane przez producentów rolet. W dodatku wykonywane są one z różnych materiałów, można więc bez problemu pogodzić wygląd takich zasłon z aranżacją pokoju.

Na koniec pozostaje jeszcze wybór montażu rolet. To już zależy od zamysłu, ale i możliwości. Niektórzy decydują się na montaż bezinwazyjny, inni wolą rolety kasetowe montowane do ściany. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady, dlatego warto dobrze to przemyśleć, zanim podjęta zostanie decyzja o zakupie.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *