Stare meble – gdzie kupić w Katowicach?

Gdzie w Katowicach szukać starych mebli? Jakie masz możliwości, kiedy rozglądasz się za antykami do swojego mieszkania?

Antique Beauty

W stolicy Górnego Śląska nie ma może wielu salonów mających w ofercie meblarskie antyki, ale jeśli dobrze poszukać, można natrafić na ciekawe propozycje. Stare meble w Katowicach znajdziesz w Antique Beauty, firmie zajmującej się sprzedażą antyków i unikalnych przedmiotów kolekcjonerskich. Prowadzi ona największy salon antyków w Polsce, który znajduje się przy ul. Bocheńskiego 64a. Możesz tam obejrzeć meble i inne antyki znajdujące się w ofercie salonu, poddane starannej renowacji i użyte w interesujących aranżacjach.

Antique Beauty jest członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich, a także Międzynarodowej Unii Antykwarycznej CINOA. Znajdziesz tu stare i stylowe fotele, kanapy, krzesła, stoły, biurka, szafy, komplety gabinetowe i wypoczynkowe, kredensy, sekretarzyki, toaletki i inne. Wystrój, który stworzysz dzięki takim meblom, może zostać dopełniony przez dodatki, równie zabytkowe – zegary, figurki, obrazy.

Antique Beauty posiada też profesjonalną pracownię renowacyjną. Umożliwia ci zatem nie tylko zakup mebli, ale także ich odnowienie w razie potrzeby.

antyki w salonie meblowym w Katowicach

Komis Meblowy Skup Sprzedaż Mebli Używanych

Siedziba tego komisu znajduje się przy ulicy Morawa 47. Poszukujesz starych mebli? To miejsce dla ciebie. Znajdziesz tu komody, biurka, stoły, łóżka, kredensy i wiele innych typów mebli – używane, nadgryzione zębem czasu, z historią i duszą. Dodatkowo komis zapewnia o „przyjaznych cenach”, choć oczywiście trzeba by tam samemu zawitać, by sprawdzić, w jakim konkretnie stopniu są one przyjazne. Oczywiście można tu nie tylko kupić, ale też sprzedać stare meble. Jeśli więc masz jakieś stare meble, których nie potrzebujesz, jest to niezły sposób na pozyskanie środków na zakup takich mebli, jakie cię bardziej usatysfakcjonują.

Antyki S.C.

Firma działająca od 1986 roku jest prowadzona przez historyków sztuki i antykwariuszy. Zajmuje się komisem, skupem, sprzedażą, wyceną i oceną antyków, a także ich renowacją – nawet najbardziej zniszczony mebel można tu odrestaurować, by przywrócić mu dawną świetność.

Rad-Pol

Rad-Pol ma swoje salony w kilku dużych miastach – Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie, Warszawie, Płocku, Gdańsku i oczywiście, jak się domyślasz (biorąc pod uwagę tematykę niniejszego artykułu), również w Katowicach – konkretnie przy alei Roździeńskiego 201. Założona w 1986 roku firma zajmowała się usługami tapicerskimi, z czasem poszerzyła swoją działalność o produkcję i import stylowych mebli z Włoch. Może więc nie znajdziesz tu antyków w pełnym znaczeniu tego słowa, ale firma oferuje meble retro, silnie inspirowane trendami z przeszłości, które równie dobrze mogą wypełnić tę rolę, stwarzając we wnętrzach atmosferę emanującą dawnym, klasycznym stylem.

Wehikuł czasu

A to akurat nie jest żadne miejsce, lecz wydarzenie. To jarmark staroci – cykliczna impreza odbywająca się na katowickim rynku przed Domem Handlowym Skarbek. Okazja do spotkań dla wszystkich miłośników starych rzeczy (nie tylko mebli). Tradycyjnie wydarzenie to organizowane jest latem i trwa trzy dni (piątek, sobota, niedziela), każdy miłośnik antyków powinien więc mieć wystarczająco dużo czasu, żeby rozejrzeć się w ofertach i znaleźć dla siebie jakiś meblowy, unikatowy skarb.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *