Gdzie kupować antyki, dzieła sztuki w dobrej cenie?

Lubisz antyki, dzieła sztuki i inne tego typu starocie? Zastanawiasz się, gdzie ich szukać? Jakie miejsca są bezpieczne? Gdzie można kupić antyki i działa sztuki w dobrej cenie? Sprawdź nasze propozycje.

Serwisy internetowe z antykami

Określenie „antyki” odnosi się zarówno do dzieł sztuki, jak i przedmiotów codziennego użycia, które są zabytkowe, cechują się wyjątkową wartością estetyczną, ale też przedmiotów stylowych, a wcale nie wiekowych. Gdzie szukać takich przedmiotów z duszą? Okazuje się, że dzisiaj w szczególności warto szukać ich przez Internet. Daje to możliwość wyboru spośród różnych opcji. W sieci handlują antykami i dziełami sztuki nie tylko znawcy, ale też osoby prywatne. Zarówno ci, którzy chcą w ten sposób zarobić lub po prostu pozbyć się staroci, ale dając im drugie (a może i kolejne) życie, a nie wyrzucając na śmietnik. Antyki i dzieła sztuki znaleźć można na serwisach ogłoszeniowych, gdzie przedmioty na sprzedaż zamieszczane są w formie ogłoszeń lokalnych. Pozwala to przeglądać nie tylko przedmioty podzielone na kategorie, ale i wyszukiwać te oferowane przez sprzedających z okolicy.

Antyki z pchlego targu

Osoby, które wolą poczuć się jak łowcy, powinny udać się na poszukiwanie antyków, w tym dzieł sztuki na pchle targi. W wielu miastach organizowane są one cyklicznie. To prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. Zwłaszcza że nie każdy potrafi oszacować wartość historyczną i estetyczną rzeczy, więc zdarzają się perełki w niskich cenach. Co więcej, w przypadku mebli, książek, zastawy stołowej – często oferowane są zestawy, a to bardzo łatwy sposób, by w niskiej cenie zdobyć pokaźną i zachwycającą kolekcję. Na pchlim targu znacznie łatwiej jest też kupić drobne przedmioty z duszą, takie jak dekoracje, biżuteria, przedmioty codziennego użytku.

Zakup antyków na zamówienie

Są osoby, które zajmują się zakupem antyków na zamówienie. Zwłaszcza mebli antycznych spoza granic Polski. Tego typu zlecenia są zazwyczaj bardzo kosztowne. Głównie z uwagi na cenę wyjątkowego przedmiotu, jak i zabezpieczenie na czas transportu. Oczywiście samego pośrednika również trzeba wynagrodzić. Jednak koszty te są niczym przy satysfakcji, że ma się sofę, fotel, zegar czy kredens, jakich nie ma nikt inny. W sytuacji, gdy nie ma się czasu na taką podróż, wiedzy co do datowania przedmiotów i umiejętności negocjacyjnych przy ustalaniu cen, to zdecydowanie lepszym wyjściem jest zatrudnienie fachowca.

Sklepy stacjonarne z antykami

Oczywiście przedmiotów z duszą można szukać również w tradycyjnych sklepach z antykami, w antykwariatach, w domach aukcyjnych. Jednak trzeba się wówczas liczyć z tym, że sprzedające je osoby doskonale znają ich wartość, niekoniecznie będą skłonne do negocjacji cenowych, ale z drugiej strony jest pewność, że oferowany towar jest autentyczny, a w razie wątpliwości można go reklamować.

Antyki zdobią domy, mieszkania i biura, tworzą prywatne wyjątkowe kolekcje, symbolizują zainteresowanie przedmiotami z historią, ale są też dobrym sposobem na lokatę kapitału. Oczywiście znalezienie perełek w bardzo dobrym stanie i w niskiej cenie graniczy dziś z cudem, ale warto wierzyć, że będzie się miało szczęście.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *