Czy meble z outletu są tym samym, co meble z komisu?

Twój budżet jest ograniczony, więc szukasz tanich mebli do swojego mieszkania? Zastanawiasz, gdzie znajdziesz meble za grosze? Możesz kupić wyposażenie do domu z outletu meblowego lub skorzystać z oferty komisu. Podpowiemy Ci, czym się różnią meble z outletu od tych z komisu meblowego.

Jakie meble znajdziesz w outlecie meblowym?

Zakup mebli z outletu jest okazją do nabycia dobrej jakości wyposażenia mieszkania w niezwykle przystępnej cenie. Czym charakteryzują się meble outletowe? Najczęściej są to meble, które nie zostały sprzedane w sklepie w danym sezonie i pozostały w magazynie. Do outletu trafiają również towary pochodzące z nadwyżek produkcyjnych, ekspozycji sklepowych oraz te zwrócone przez klientów. Warto podkreślić, że meble z outletu to nowe i zazwyczaj pełnowartościowe produkty.

Dlaczego więc cena mebli outletowych jest znacznie niższa? Sklepy dysponują ograniczoną powierzchnią magazynową, dlatego w momencie pojawienia się nowej kolekcji mebli, pozostałości z poprzedniej są wyprzedawanie. Wtedy możesz nabyć całkiem nowe meble za grosze. Natomiast produkty pochodzące z wystawy lub zwrotu nie mogą być sprzedawane po regularnej cenie, więc trafiają do outletu meblowego.

Jakie meble są dostępne w komisie meblowym?

Jeśli szukasz tanich mebli, możesz także zajrzeć do komisu meblowego. Jakie meble znajdziesz w takim miejscu? Największe komisy meblowe w Polsce prowadzą skup mebli używanych. Zatem w tego typu miejscach dostępne są głównie produkty z drugiej ręki. Wizyta w komisie meblowym to świetna okazja, aby nabyć antyczne meble i stylowo urządzić wnętrza. Znajdziesz tutaj zabytkowe komody z szufladami, drewniane rzeźbione stoliki, bogato zdobione krzesła i fotele, a także stare meble z PRL-u.

Komis meblowy jednak nie tylko prowadzi sprzedaż mebli antyków, ale również są w nim dostępne nowoczesne elementy wyposażenia pomieszczeń. Meble z komisu stanowią towary z odzysku, jednak wiele z nich to prawdziwe perełki o ponadczasowej wartości. Jeśli zastanawiasz się, gdzie szukać starych mebli, to komis meblowy jest najbardziej odpowiednim do tego miejscem. Osoby zajmujące się skupem mebli używanych, dokonują przed ich nabyciem, szczegółowych oględzin i wyceny. Dlatego w komisie meblowym jak najbardziej znajdziesz meble nadające się do użytku.

Czy meble z outletu są tym samym, co meble z komisu?

Bez wątpienia oba rodzaje zakupów mają swoje zalety, zależnie od potrzeb i gustów kupujących. Jednak jak już wcześniej wspomnieliśmy, meble z outletu i meble z komisu różnią się od siebie, choć oba rodzaje oferują tańsze alternatywy dla nowych mebli.

Dlaczego zakup mebli z outletu lub mebli z komisu jest opłacalny?

Zastanawiasz się, czy warto rozważyć zakup mebli z outletu lub komisu? Zdecydowanie tak! Meble outletowe zwykłe są zupełnie nowe, a ich cena niższa o 60% od ceny katalogowej. Nawet produkty z wystawy lub zwrotu, które mogą posiadać nieznacznie wady (takie jak ryski lub ubytki na rogach) są warte zakupu, ponieważ sam towar jest wysokiej jakości, a ewentualne uszkodzenia nie wpływają na jego funkcjonalność. Natomiast nabycie mebli z komisu stanowi dobrą propozycję, gdy szukasz nieszablonowych rozwiązań do swojego mieszkania.

Zakup wyposażenia domu z outletu meblowego lub komisu jest bardziej przystępny cenowo. Zwłaszcza że meble outletowe są niemal zupełnie nowe, a komisy meblowe zastrzegają sobie prawo do skupu tylko dobrej jakości mebli.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *