Co zrobić z meblami, których nie chce przyjąć komis meblowy?

Komis meblowy nie chciał przyjąć Twoich starych mebli? Nie masz pojęcia, co zrobić z niepotrzebnymi meblami po babci lub dziadku? Nie musisz ich wyrzucać! Poznaj nasze inspiracje na podarowanie zabytkowym meblom nowego życia.

Oddaj meble za darmo potrzebującym

Zanim podejmiesz decyzję o ich wyrzuceniu, warto rozważyć różne rozwiązania. Jednym z pomysłów na pozbycie się starych mebli jest oddanie ich za darmo osobom potrzebującym. Obecnie funkcjonuje wiele placówek zajmujących się pomocą ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Możesz zgłosić chęć oddania niepotrzebnych mebli do jednego z takich ośrodków. Nawet jeśli są one nieco podniszczone, na pewno znajdą się osoby, które ucieszą się ze starej meblościanki lub kanapy.

Sprzedaj używane meble przez internet

Kolejną z opcji na pozbycie się starych mebli jest wystawienie ogłoszenia na portalu społecznościowym lub serwisie internetowym z rzeczami używanymi — należą do nich m.in. olx.pl i sprzedajem.pl. Oszacuj wartość przedmiotów, a być może ktoś będzie zainteresowany ich zakupem. Dla osób zajmujących się hobbistycznie odnawianiem antycznych mebli takie elementy wyposażenia wnętrz stanowią prawdziwe rarytasy. Jeśli zależy Ci na szybkim pozbyciu się starych mebli, możesz zaznaczyć, że chcesz oddać rzeczy za darmo. Określ w ogłoszeniu, w jaki sposób meble dotrą do nowego właściciela — czy powinien się on zgłosić po ich odbiór osobiście, czy jesteś w stanie wysłać je pod wskazany adres.

Inną możliwością na sprzedaż mebli używanych jest wystawienie ich podczas targów staroci. Na pchlim targu często pojawiają się koneserzy antyków szukający okazji do nabycia zabytkowych mebli.

Odnów stare meble i daj im nowe życie

Co jeszcze możesz zrobić ze starymi meblami? Daj im nowe życie, odnawiając ich wygląd. Możesz poszukać inspiracji na renowację zabytkowych mebli w internecie lub zlecić ich odświeżenie specjaliście. Pierwsza opcja sprawdzi się, gdy stare meble nie wymagają gruntownego odnowienia — wystarczy je pomalować albo wymienić wykończenia (takie jak uchwyty lub mocowania). To także tańsze rozwiązanie. Jednak renowację mebli antyków, które mogą mieć dużą wartość, lepiej zlecić ekspertowi w tej dziedzinie. Dzięki temu unikniesz zniszczenia cennych przedmiotów.

Odnowienie starych mebli stanowi alternatywę dla zakupu nowych. Odświeżona zabytkowa komoda lub fotel mogą być stylowymi elementami wystroju wnętrza. Jednak jeśli koniecznie chcesz się pozbyć używanych mebli, ponieważ masz zaplanowaną całkowitą zmianę wyglądu swojego mieszkania, odnowione stare meble możesz ponownie spróbować sprzedać do komisu meblowego lub w internecie. Teraz ich wartość będzie znacznie wyższa.

Jeśli Twoje stare meble są bardzo zniszczone i podejrzewasz, że nikt nie będzie chciał ich przyjąć, możesz skontaktować się z firmą zajmującą się recyklingiem używanych mebli. W ten sposób pewnie ich elementy zostaną znów wykorzystane.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *