Jaką toaletkę wybrać do wnętrza w stylu skandynawskim?

Toaletka to dla wieku kobiet wymarzony mebel do sypialni, który będzie pełnił nie tylko funkcję miejsca przechowywania kosmetyków, ale również funkcję ozdobną. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie mebla do wystroju reszty mieszkania. Ten artykuł pomoże ci wybrać, jaka toaletka będzie odpowiednia do wnętrza w stylu skandynawskim.

Stylizowane meble we wnętrzach w stylu skandynawskim

Styl skandynawski często łączy się z eklektyzmem. Jednak są pewne typy wnętrz, które wydają się całkowitym przeciwieństwem, przez co często boimy się je łączyć. Takim przykładem może być styl skandynawski o minimalistycznym charakterze oraz styl barokowy, który kojarzy się z przepychem i dużą liczbą ozdób.

Stylizowane stare meble w nowoczesnych wnętrzach mogą wydawać się niektórym czymś nienaturalnym, jednak takie połączenia mogą być bardziej wyjątkowe niż mieszkanie utrzymane w jednym stylu. Zwłaszcza jeśli głównym nurtem we wnętrzu ma być ten skromniejszy i mniej wyrazisty. Wstawienie stylizowanej na okres baroku toaletki do wnętrza o wystroju skandynawskim może okazać się efektowym zabiegiem. Trzeba jedynie pamiętać, żeby nie przesadzić z przepychem i ograniczyć dodatki oraz inne meble w stylu barokowym.

Jaka toaletka do wnętrza w stylu skandynawskim?

Mimo powszechnego założenia, że meble w mieszkaniu powinny być w podobnym stylu, niektóre z nich mogą wyróżniać się wśród pozostałych, a nawet jest to wskazane. Jednym z nich jest właśnie toaletka, która jest ważnym elementem wystroju i może rzucać się w oczy. Oto kilka propozycja toaletek, które komponują się z wnętrzem w stylu skandynawskim.

Toaletka w stylu skandynawskim

Najprostszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie tutaj zakup toaletki w stylu skandynawskim. Charakterystyczne dla niego jasne drewno i minimalizm przypadnie do gustu pewnie wielu osobom. Jeśli chcesz, aby toaletka ociepliła trochę klimat wnętrza, to zdecyduj się na mebel w większości zrobiony z drewna. Jednak, kiedy bardziej zależy ci na pokazaniu charakterystycznych dla tego stylu minimalistycznych form, zdecyduj się na białą toaletkę z domieszką nowoczesności.

Toaletka w nowoczesnym stylu

Dobrym rozwiązaniem może okazać się także toaletka w stylu nowoczesnym, ponieważ wnętrza skandynawskie często charakteryzują się eklektyzmem, czyli w tym przypadku połączeniem stylu skandynawskiego z nowoczesnym. Dlatego będzie to także bezpieczne rozwiązanie. Jednak jeżeli zależy ci na tym, żeby twoja toaletka wyróżniała się pośród innych mebli, to możesz pokusić się na odrobinę szaleństwa i zamontować przy toaletce np. wyjątkowe oświetlenie. Ciekawym rozwiązaniem będą lampki w stylu Hollywood, które w ostatnim czasie stały się bardzo popularne.

Toaletka glamour

Kolejna propozycja to toaletka glamour, która sprawdzi się również przy wnętrzach w stylu skandynawskim. Wszystko dzięki temu, że ten typ wystroju jest minimalistyczny i jest w nim niewiele elementów rzucających się w oczy. W takim przypadku bez obaw można pozwolić sobie na wyraziste dodatki lub meble, które dodadzą wnętrzu charakteru. Toaletka glamour we wnętrzu w stylu skandynawskim może dać niesamowity efekt, jednak należy pamiętać, by nie dać się zbytnio ponieść fantazji i ograniczyć rzucające się w oczy dodatki do minimum. W przeciwnym razie szykowna toaletka może wydawać się jedynie jedną z wielu pstrokatych rzeczy w pokoju.

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *