Lista kultowych mebli z PRL-u to właśnie ich szukaj w komisach meblowych

W ostatnich latach meble z PRL-u zyskały na popularności, stając się przedmiotem pożądania dla wielu miłośników retro. Dzięki ich wyjątkowemu designowi i solidnemu wykonaniu, meble z tamtych lat wracają do łask, zdobiąc wnętrza nowoczesnych mieszkań. W tym artykule przedstawimy listę kultowych mebli z PRL-u, których warto szukać w komisach meblowych.

Fotel Zajączek (typ 300-177)

Fotel Zajączek to prawdziwy symbol designu z PRL-u. Jego nazwa nawiązuje do charakterystycznych nóżek, które przypominają zajęcze uszy. Fotel typu 300-177, zaprojektowany przez Józefa Chierowskiego, cieszy się niesłabnącą popularnością dzięki swojej wygodzie i funkcjonalności. Warto poszukać go w komisach meblowych, gdyż stanowi idealne połączenie stylu retro z wygodą nowoczesnych mebli.

Fotel Lisek (typ 300-190)

Kolejnym meblem z PRL-u, który zasługuje na uwagę, jest Fotel Lisek. Ten model (typ 300-190) to kolejne dzieło Józefa Chierowskiego, które zdobiło polskie domy w latach 60. i 70. XX wieku. Charakteryzuje się on oryginalną, lekką formą, która wprowadza nieco zmysłowości do wnętrza. Jego delikatne linie i wyprofilowane oparcie sprawiają, że Fotel Lisek jest jednym z bardziej pożądanych mebli z epoki PRL.

Fotel RM58

Fotel RM58 to dzieło Romana Modzelewskiego, które stanowi prawdziwe arcydzieło polskiego wzornictwa. Zaprezentowany po raz pierwszy w 1958 roku, wyróżnia się nowatorskim kształtem i materiałami, takimi jak włókno szklane. Dzięki swojemu futurystycznemu designowi i wyjątkowej konstrukcji Fotel RM58 to mebel, który nadal budzi podziw i fascynację.

Krzesło Grzybek (typ 200-190)

Krzesło Grzybek to kolejny symbol PRL-u, którego warto poszukać w komisach meblowych. Ten model (typ 200-190) został zaprojektowany przez Mieczysława Puchałę i zdobił niejedno polskie mieszkanie w latach 60. i 70. XX wieku. Charakterystyczne okrągłe siedzisko i niskie oparcie sprawiają, że Krzesło Grzybek to nie tylko wygodny, ale i stylowy dodatek do każdego wnętrza. Jego prosta, a zarazem oryginalna forma czyni go doskonałym wyborem dla miłośników designu z epoki PRL.

Krzesło Patyczak (typ A-5910)

Krzesło Patyczak to kolejny mebel, który warto szukać w komisach meblowych. Jego nazwa nawiązuje do charakterystycznych, smukłych nóżek, które przypominają patyczaki. Krzesło typu A-5910, zaprojektowane przez Witolda Szolginia, łączy w sobie elegancję z wyjątkowym designem. To mebel, który z pewnością przyciągnie wzrok każdego gościa i doda charakteru każdemu wnętrzu.

Stolik Jamnik

Stolik Jamnik to mebel z PRL-u, który zdobił wiele polskich domów w tamtych czasach. Jego nazwa wzięła się od charakterystycznych nóżek, przypominających jamnika. Stolik Jamnik to nie tylko praktyczny dodatek do każdego wnętrza, ale także prawdziwy rarytas dla miłośników retro. W komisach meblowych warto poszukać oryginalnych egzemplarzy tego niezwykłego mebla.

Komoda Jamnik

Ostatnim meblem, który warto wypatrywać w komisach meblowych, jest Komoda Jamnik. Tak jak w przypadku stolika Jamnik, jej charakterystyczne nóżki nawiązują do jamnika. Komoda Jamnik to doskonałe połączenie praktyczności z wyjątkowym stylem epoki PRL. To mebel, który doda wnętrzu nie tylko funkcjonalności, ale także niepowtarzalnego charakteru.

Kultowe meble z PRL-u to prawdziwe skarby, które warto odkrywać w komisach meblowych. Ich wyjątkowy design i solidne wykonanie sprawiają, że cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród miłośników retro, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z meblami z tamtych lat.

3 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *